Broumovská klášterní noc

Včera večer jsem měla úžasnou příležitost zúčastnit se speciální noční prohlídky v Broumovském Klášteře a ohromně mě to nadchlo! První krok do tajemného prostředí klášterních chodeb, osvětlených jen slabým svitem svíček, byl dobrodružstvím samo o sobě. Tato atmosféra vytvářela skoro strašidelný nádech, který však v sobě skrýval zvláštní kouzlo.

Refektář kláštera, jehož štuková výzdoba dostala díky umělému osvětlení úplně nový rozměr. Každý detail na stěnách a stropě na nás dýchl historii.

Úžasná prohlída kopie “Kopie Turínského plátna”. Bylo téměř možné cítit historii, která se na nás dívala z každého vlákna.

Nejúžasnější byla teprve prohlídka Klášterního kostela sv. Vojtěcha! Díky umělému osvětlení jsme mohli vychutnat každý detail jeho nádherné štukové výzdoby. Bylo to, jako by se barvy a tvary probouzely ze spánku, aby nám předvedly svou pravou krásu.

Celý ten nevšední zážitek byl ještě umocněn poutavým výkladem naší průvodkyně. Její nadšení a znalosti nám otevřely dveře do historie a doby, kdy klášter pulsoval životem.

Děkuji Broumovskému klášteru za tento nezapomenutelný zážitek a všem, kdo se o něj podělili se mnou. Určitě se sem opět brzy vrátím. 🤗

ps: sklenička https://www.martisklo.cz/…/vazy/sklenice-pul-matna-rez-3/ si to užila na plno!

sklenička a oltář sv. Vojtěcha

Novinky na prodej